Genel

ALANINIZI BÜYÜK GÖSTERECEK TASARIM HİLELERİ

Bu dönemlerde güzel , büyük evler bulma imkanımız pek yok. Büyük evlere bütçemizi aşacak ücretler vermek yerine küçük evlerinizi büyük göstermeye ne dersiniz?

  • Gizli Depolama Alanı Oluşturun; Alanınız dolaba meydan okuyorsa, eşyalarınızı nasıl sakladığınıza yaratıcı olabilirsiniz. Örneğin, yüksek bacaklı bir yatak veya yatağın altında bir depolama alanı seçin ve altında büyük, düz eşyaları saklayın. Yaz aylarında tıknaz kazakları ve daha soğuk olanlar için mayoları düşünün. Ayrıca, daha fazla depolama alanı arayın—mutfağınızdaki Dolaplar tavana kadar uzanmazsa, dolap ve tavan arasındaki boşlukta bir pasta standı veya tabak gibi eğlenceli parçaları saklayın.
  • Odanızın Rengini Değiştirin; Odanızın rengini mümkün olduğunca açık renkler seçin. Bu odanızın daha geniş ve ferah görünmesinde yardımcı olacaktır.
  • Ayna Kullanın; Odanızın güneş alan kısmına boy aynası yerleştirin. Böylelikle gelen güneş ışığı sayesinde odanız daha büyük görünecektir.
  •   Perde Seçimi! Evinize duvarınızla aynı renkte olan, boyuna çizgili bir perde seçmeniz evinizin tavanlarının yüksek görünmesini sağlayacaktır.
  • Aksesuar Seçimi; Küçük evlerinizde ne kadar çok duvar aksesuarı sevseniz bile kullanmamalısınız. Çünkü duvar aksesuarları duvarları kapatarak  odanızın daha küçük görünmesini sağlayacaktır. Kullanmak çok istiyorsanız az sayıda küçük çerçeveler kullanılabilir.
  •  Aydınlatma; Küçük evlerde büyük evlere nazaran daha kolay aydınlatılacağını zannedip aydınlatılmaya önem verilmemesi en çok yapılan hatalardan biridir. Evini küçük olsa daha iyi bir aydınlatma ve güneş ışığıyla eviniz daha geniş görünebilir😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir