Genel

Apartman Dairenizi Daha Çevre Dostu Yapmanın Basit Yolları

Küresel ısınma ve iklim değişikliği günümüzde bir haber manşetidir. Bu, çevreyi koruma ihtiyacına dikkat çekiyor. Ve yeşile dönerken, her hareket önemlidir ve çeşitli apartman dekor fikirleriyle payınıza düşeni yapabilirsiniz.
Bu, sürdürülebilir apartman yaşamını uygulamayı ve aşağıda listelenen yeniden modelleme ipuçlarını uygulamayı içerir
Bitki Ekle
Dairenize bitki eklemek, estetik çekiciliğini arttırmanın harika bir yoludur. İç mekanınıza renk katar.
Ancak her şeyden çok, bitki eklemek iç mekan hava kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabilir . Aşağıda, evinizin içindeki havayı temizlemeye yardımcı olabilecek bazı bitkiler bulunmaktadır:
Aloe Vera.
Lady Palmiye.
Bambu veya Kamış Palmiyesi.
Kauçuk bitki.
Dairenize taşınmadan önce, siz ve aileniz için sağlıklı bir yuva için bu bitkilerden bir veya daha fazlasını alın.
Dikey Büyüme!
Bitki eklemekten bahsetmişken, sınırlı apartman alanınız varsa, bir bahçeye sahip olmak bir sorun olabilir. Ancak,evinizde bir balkon olduğu için şanslıysanız, bitkileri dikey olarak yetiştirmenin birçok avantajı vardır. İlk olarak, alanınızı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur. Yani bahçeniz olmasa bile mutfak pencerenizde bitki yetiştirebilirsiniz.
LED Işıklara Geç!
Muhtemelen LED'lerin çevre için akkor ampullerden daha uygun olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Ancak bundan daha fazlası, on yıl sürebilir ve elektrik faturanızın düşürülmesine yardımcı olabilir. Tek dezavantajı (özellikle görsel güdümlü kişiler için), birçok LED'in serin, mavi tabanlı bir ışık vermesidir. Anlamı, bu rahatsızlığa sebep olabilir ve uyku düzenini bozabilir.
Bununla birlikte, sarı temelli bir ışığı serbest bırakabilen LED ampuller kullanmak en iyisidir. Günümüzde gün ışığını, yumuşak beyazı ve sıcak beyaz parıltıyı seçmenize izin veren LED ışıklar mağazalarda mevcuttur.
Geri dönüşüm!
Geri dönüşüm, sürdürülebilir apartman yaşamını desteklemek istiyorsanız atabileceğiniz başka bir kolay adımdır. Birincisi, binanızın geri dönüştürülebilir oluklara sahip olup olmadığını kontrol edin. Ve sonra geri dönüştürülebilir malzemelerinizi olukta uygun şekilde saklayın.
Aksi takdirde, geri dönüştürebileceğiniz yollar vardır. Bazı örnekler eko-tuğla yapmak, plastik gıda kaplarını yeniden kullanmak veya eski kıyafetleri paçavra haline getirmektir.
Su tasarrufu!
Tatlı suyun mevcudiyeti çevreciler için en büyük endişe kaynağıdır. Bunun nedeni, doğanın bize sağlayabileceğinden daha fazlasını kullanma eğiliminde olmamızdır. Bu nedenle, sürdürülebilir apartman yaşamını uygulamak istiyorsanız, sızıntıları, damlayan muslukları ve çalışan tuvaletleri onarın. Apartman dairenizi yenilediğinizde, su koruma özelliklerini dahil ettiğinizden emin olun.
Düşük akışlı tuvaletler ve duşlar harika bir örnek olabilir. Bunlar, yaşam tarzınızı ve alışkanlıklarınızı etkilemeden su tüketiminizi azaltmanıza yardımcı olabilir.
Topluluk Tarafından Doğrulandı simgesi

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir