Genel

AYDINLATMA NASIL SEÇİLMELİ

Evinizdefarklı odalar için doğru aydınlatma seçimi karmaşık olabilir. Parlak ışıklar, loş ışıklar, asılı ışıklar, duvar ışıkları, avize ışıkları ve LED ışıklar var; O kadar çok ışık var ki! Işık taşıyan bir mağazaya giderseniz ne demek istediğimizi tam olarak anlarsınız.

Sizin için doğru olan mükemmel ışıkları ve girdikleri alanı seçmek için çok zaman ve çaba harcağına harcabilirsiniz. Örneğin, gerçek işlevsel bir amaca sahip, doğru miktarda aydınlatma yla ve odanın estetiğine eklemek için bir üslup öğesi yle ışıkları seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Antika mobilya dolu bir odaya basit ama modern bir tavan ışığı koyamazsınız, sadece maç olmaz!

Sana yardım edeceğimiz şey bu. Sahip olduğunuz aydınlatma seçenekleri ve evinizdeki her oda için doğru aydınlatmayı nasıl seçeceğiniz hakkında biraz daha bilgi edinmek istiyorsanız, doğru yere gelmişsinizdir. Başlayalım çünkü halletmesi gereken çok şey var!

Aydınlatma üç türü vardır;

1. Ortam Aydınlatması

2. Görev Aydınlatma

3. Vurgu Aydınlatma

Çoğu zaman, her odada aydınlatma en az iki farklı türde olduğunu göreceksiniz, ama bir oda her üç olacak zamanlar vardır. Her ışık türünün aşağıda ne yaptığına bir göz atın.

Ortam Aydınlatması

Ortam aydınlatması genellikle bir odada bulunan ışığın birincil kaynağıdır. Onlar gömme aydınlatma havai fikstür bir şey olabilir.

Genellikle, bir oda var ortam aydınlatma miktarı yüklenici tarafından karar verilecektir. O büyük olasılıkla “ayak-mumlar” aydınlatma ölçmek ya da ne kadar parlak bir ışık bir adım uzakta onun ‘ev.’ Tipik olarak, mutfak ve banyo parlak aydınlatma veya daha fazla “ayak-mumlar gerekir.”

Görev Aydınlatma

Görev aydınlatma, kitap okumak veya makyajınızı ayna nın önünde yapmak gibi belirli etkinlikler için ışık sağlamak için kullanılır. Bu ışıklar bütün bir oda, odanın sadece küçük bir alan aydınlatmak için asla kullanılmaz.

Görev ışıkları tüm şekil ve boyutlarda gelir. Duvara monte edilebilir, masaya oturabilir veya aynaya yerleştirilmesi. Hatta bazıları, ihtiyacınız olan her yere ve ne açıyla ihtiyacınız olursa olsun, dönüş veya döndürme yeteneklerine sahiptir.

Vurgu Aydınlatma

Vurgu aydınlatma bir odada en dekoratif aydınlatma. Bu ışıklar genellikle bir resim, şömine veya kitaplık gibi evde hayran bir şey, dikkat çekmek. Genel olarak, bu ışıklar tüm misafirler görmek için bir şey göze çarpsın olun.

Aksan ışıkları basit ve zarif olabilir, ama onlar da olabilir, ama onlar da lüks ve orada olabilir. Avizeler, aparatlar ve lambalar aksan ışıkları gibi davranır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir