Genel

Basit Öğrenci Odası Dekor Fikirleri

 

Öğrenci Odası Dekor Fikirleri
Öğrencilerin neden kütüphanede daha etkili çalıştığını hiç merak ettiniz mi? İnsanları ofis ortamında evden çalışmaya göre daha etkili kılan aynı sebep : yapı . Üniversite öğrencileri , her zamankinden daha fazla yazma, daha fazla çalışma ve daha iyi dinlenme gerektiren yeni yaşam tarzına uyum sağlamayı zor buluyor.

Odaları nadiren doğru ortamı sunar. Etrafa atılan tüm bu kitaplar ve eşyalar dinlenmeyi rahatsız ediyor. Düzensizlik öğrencinin dikkatini dağıtabilir. Uygun yapı eksikliğini incelemek, süreci odada imkansız hale getirir.

Bir öğrencinin odası onların sığınağıdır. Ev arkadaşlarıyla yaşadıkları ve eşyalarını dairenin her yerine dağıtamadıkları için , sahip oldukları her şeyi tek bir odada tutmak zorundadırlar. Bu, kitapları içerir , kozmetik, kıyafet, TV ve ihtiyaç duydukları diğer her şey. Bu yüzden oda kalabalık, dağınık ve düzensiz görünür. Bunu değiştirmemiz gerekiyor.

Öğrenci Odası Dekoru İçin En İyi İpuçları
Mobilya Kurulumlarını Deneyin
Öğrenci odalarının çoğunda neden karakter eksikliğini biliyor musunuz? – Çünkü sakinleri işleri yeniden düzenlemekle uğraşmıyor. Odayı buldukları gibi terk ederler.

Bu büyük bir hata. Mobilyaları yeniden düzenleyerek odaya biraz karakter katacaksınız . Uygun bir ortamda ne kadar alan ve ışık alabileceğinizi görünce şaşıracaksınız. yatak ışığa ihtiyaç duymaz, bu yüzden en iyisi masanız için pencere kenarında yer kazanmaktır.

Bu iki öğeyi ayırın, böylece dinlenmek ve çalışmak için ayrı alanlar yaratacaksınız. Bir ev ofisiniz olduğunu hissettiren kabul edilebilir bir stratejidir öğrenci odanızda. Gardıropu yatak ile çalışma alanı arasına yerleştirerek bu pozitif ayrılık hissini yaratabilirsiniz.

Bir Eğitim Köşesi Oluşturun
Ders çalışmak, bir makale yazmak, notlar düzenlemek ve okul için her türlü proje üzerinde çalışmak için çok zaman harcayacaksınız. Kesinlikle kaliteli bir yazı masasına ve rahat bir sandalyeye ihtiyacınız var. Bunları öğrenci odanızda yoksa, yapılacak ilk yatırım budur.

Bu alanın tasarımını düşünün. Nötr paletler ve soyut şekiller (bir duvar kağıdında) sakin bir ruh halini desteklerken, güçlü çizgiler ve blok renkler odaklanmanızı geliştirebilir. Masanın arkasına duvar kağıdı eklemek akıllıca bir seçimdir; alanı daha az sıkıcı ve daha motive edici hale getirecek.

Dikkat dağıtıcı herhangi bir unsuru olmayacak; temiz ve davetkar olacak. Biraz hayal gücü ile bu alanı öğrenme tarzınıza uyacak şekilde uyarlayabilirsiniz. En kısa zamanda olarak orada oturup , aklın odak moduna alacak. Bir makale yazma hizmetine hiç ihtiyacınız olmadığını bile fark edebilirsiniz.

Kokunuzu Seçin
Öğrenci odaları, evrendeki en hoş aromatik yerler değil. Koridorda biri yemek pişiriyor ve odanız soğan ve baharat kokuyor. Oda arkadaşınız kokan ayaklarıyla tanınır ve temizliğe meraklı değildir. Oda arkadaşlarınızla sorunlarınız varsa, bunları çözmelisiniz. Kendinize karşı bir sorumluluğunuz var: İyi organize edilmiş ve temiz bir yerde kalmanız gerekiyor, böylece bu yılları üniversitede daha az stresle geçireceksiniz.

Odayı temiz tutacağınızdan emin olduğunuzda, kendine özgü kokusunu düşünmenin zamanı geldi. Koku duyusunu bilinçaltı seviyelerimize bağlarız. Sizi sakinleştiren güzel kokulu bir ortam yarattığınızda, o odaya her girdiğinizde eve geliyor gibi hissedeceksiniz

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir