Genel

DOĞRU YATAK SEÇİMİ NASIL OLMALI

Yaşamımızın üçte biri uyku ile geçer. Bu yüzden uyku oldukça önemlidir. Aynı zamanda sağlıklı omurga , dirençli bir vücut için uyku ne kadar önemliyse yatak seçimlerimizde bir o kadar önemlidir.

Her eşya gibi yataklarında kullanım ömrü vardır. Deforme olan, ezilen yataklarınızı zaman kaybetmeden değiştirin. Yerine vücut şeklinizi alan ne sert ne yumuşak olan orta yataklardan tercih etmeniz sağlığınız için daha sağlıklı olacaktır.

Peki bunca yatak arasında kendimize en uygun yatak modelini nasıl bulacağız?

Bu soruyu sorduğunuzu biliyoruz ve Reinabe ekibi olarak sizlere araştırma sonucunda elde edilen verileri paylaşıyoruz 😊

  •    Karyola ile Yatağınızın Boyutları;

Alacağınız yatak karyolanıza büyük gelmesi veya küçük gelmesi durumunda uyku kalitenizi düşürecektir. Yatak boyutu sanılanın aksine çok daha önemlidir. Yatak ve karyolayı aynı anda alacaksanız odanızın boyutuna göre almanızı tavsiye ederiz.

  •     Yatağınızın Sertliği;

Yatağınızın boyutunu ayarladıktan sonra sertliğine karar vermelisiniz.

Uzmanlar yumuşak, gömülen yatağın omurga ve iskelet yapısını olumsuz etkilediğini ve sert yataklarında bel ağrısı, uykusuzluk yaptığını söylemektedir. Bu nedenle mümkün olduğunca orta sertlikte yatak seçmeniz önemlidir.

  •    Yatağınızın Kalınlığı;

Yatağınızın kalınlığı da sertliği kadar ön planda olan bir özelliktir.  Yatağınızın sertliğini doğru seçip kalınlığını es geçerseniz istediğiniz sonucu almanıza yeterli olmaz.

Yatağınızın kalınlığını seçerken vücut ağırlığınızı değerlendirmelisiniz. Örneğin kilolu bir insanın ince yatakta yatması, rahat uyku uyumayı engelleyecektir. Aynı şekilde zayıf birinin de aşırı kalın yatak tercih etmesi uyku konforunu düşürecektir.

Daha fazla bilgi edinmek için diğer bloklarımıza da göz atmalısınız😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir