Genel

Evde Rahat Bir Ev Ofis Kurulumu Nasıl Oluştururum?

Rahat Bir Ev Ofis Kurulumu Oluşturun!
Uzaktan çalışmanın “yeni normal” olmasının üzerinden epey bir zaman geçti ve biz yavaş yavaş bu yeni role geçtik. Bazı şirketler, evden çalışmayı veya WFH’yi en yeni politikaları haline getirme derecesinde bu düzenlemeden yararlanıyor. İyi bir ev ofis kurulumu, evden çalışmayı keyifli hale getirmeyi düşünmeniz gereken şeydir.

Neyse ki, rahat bir ev ofis tasarımını kolayca yaratabilirsiniz , cılız bir masa ve sıkıcı bir köşeye tıkılmış yıpranmış bir sandalyeden daha fazlasıdır. Nasıl olduğunu merak ediyor musun? Bu gizemleri çözerken okumaya devam edin!

Küçük Ev Ofis Fikirleri!
İdeal olarak, ev ofis kurulumunuz için küçük, özel bir oda ayırın. Kişisel hayatınızı profesyonel hayatınızdan fiziksel olarak ayırırdı. Evinizin yedek, nadiren kullanılan bir misafir odası varsa, büyük ikramiyeyi çoktan kazandınız! Çevrim içi iyi ev ofis fikirleri bularak bu alanı dönüştürün ve hepiniz bu alan üzerinde hak iddia etmeye hazırsınız.
Uygun Çalışma Masası veya Masa.
Daha sonra, bir çalışma masasına veya mükemmel yükseklikte bir masaya ihtiyacınız olacaktır.

Ofis masaları için standart yükseklik, tipik olarak zeminden çalışma yüzeyine 29 inçtir. Ancak, bu endüstri standardı kalem ve kâğıt yazma için belirlenmiştir. Bilgisayar tabanlı kullanım için, klavyeler ve fare tepsileri, optimum yükseklik için bir veya iki inç tıraş olur. Bu nedenle, boyunuza göre doğru bir ölçüm kaydetmek en iyisidir.

İdeal olarak ön kollarınız yere paralel olmalı ve klavye veya fareyi kullanırken bilekleriniz bükülmemelidir.

Ayakta duran masalar, çalışanları çalışırken sağlıklı ve mutlu tutmak için yeni bir trend olarak ortaya çıktı. Seni ayakta tutarlar. Ayrıca, yüksekliği ayarlanabilirler ve masanın yüksekliğini yükseltmeniz veya alçaltmanız için alan sağlar.

Aslında, ayakta duran bir masa genişletici satın alarak her iki dünyanın da en iyisini elde edin!

Rahat Bir Sandalye!
Uzun süre oturmak sağlığınız için tehlikelidir. Ancak kötü bir sandalyede oturmak daha da kötüdür. Ofis koltuğunuzda geçireceğiniz saatleri göz önünde bulundurarak , yüksek kaliteli, rahat ve ergonomik olarak doğru bir sandalyeye yatırım yaparak poponuzu şımartın. İyi bir sandalye aynı zamanda duruşunuz için harikalar yaratabilir, bu yüzden omurganız ve sırtınız da size teşekkür edecektir.

Bel desteği sunan, yüksekliği ayarlanabilir bir sandalye aldığınızdan emin olun. Koltuk eğme kollu bir sandalye, ayarlanabilir oturma sunar ek bir artı olan pozisyonlar. Ayarlanabilir kol dayanağı, özellikle birini doğru kullanmayı biliyorsanız, isteğe bağlıdır.

Mümkünse, satın almadan önce fiziksel mağazalardaki sandalyeleri deneyin.

Yeterli Aydınlatma!

İşte parlak bir fikir – bolca ışık alın!
Bireylerin büyük bir kısmı, çalışma alanlarını göz önünde bulundururken aydınlatmanın önemini gözden kaçırıyor. Doğal ışık, ilk ve en çok tercih edilen aydınlatma kaynağınız olmalıdır. Sirkadiyen ritminizi korumanıza yardımcı olur ve sizi % 3 ila% 40 arasında üretken tutar !

Bu nedenle, çalışma masanızı bir pencerenin yanına yerleştirin, böylece doğal ışıkta yıkanabilir ve hatta manzaraya birkaç bakış atabilirsiniz.

Doğal ışık kıt bir kaynaksa, ofis alanınızı aydınlatmak için ortam aydınlatmasından yararlanın. Havai armatürler, dolaylı aydınlatma için en iyi kaynaktır. Basılı belgeleri ve kağıtları gözlerinizi yormadan okuyabilmelisiniz.

Çeşitli Aksesuarlar!
İşinize bağlı olarak, kulaklıklar, yazıcılar, tarayıcılar, web kameraları gibi diğer yardımcı öğelere ihtiyacınız olabilir. Bu temel özelliklerin yanı sıra, masaüstü bilgisayarlar için kesintisiz bir güç kaynağına (UPS) ve masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için aşırı güç adaptörlerine sahip olmayı düşünün.

Verilerinizi yedeklemek için haricî bir sabit diske de ihtiyacınız olabilir veya bulut hizmetlerine abone olabilirsiniz

Bir Renk Sıçraması Üretkenliği Artırır!
Daha üretken olması için beyninizi kandırabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet!

Neyse ki, bir ev ofis kurulumu size doğrudan duvarlarınızın renginden dekora karar vermeniz için yaratıcı özgürlük verir! Parlak ve sıcak renkler zihninizi uyanık tutacak ve ona verimlilik artışı sağlayacaktır. Sarı, kırmızı ve turuncu tonları psikolojik olarak uyarıcıdır ve A-oyununuzu oynamanıza yardımcı olur.

Duvarları boyamak bir seçenek değilse, uygun maliyetli bir düzeltme için her zaman duvar kağıdını, yapışkan notları ve benzeri öğeleri kullanabilirsiniz.

Her şeyi Sade Tutun!
Sırf evdeki ofisinizde olmanız, kendinizi ruhsuz bir ofis kabininin içine sıkıştırmanız gerektiği anlamına gelmez. Ofisinizi odayı tamamlayacak şekilde tasarlayarak başlayın. Ardından, çizgi filmler, ödüller ve aile fotoğraflarıyla çalışma alanınıza kişilik katın. Bu alanı ara sıra yeniden dekore edin, aksi takdirde kısa süre sonra arka planla uyum sağlar. Besleyici bir ortam yaratmak için aromatik mumlar ve yumuşak müzik bile kullanabilirsiniz.

Depolama ile Yaratıcı Olun!
Dosya dolaplarınız yoksa ve evinizin etrafında duran saklama sandıkları, eşyalarınızı depolamanın yeni ve yenilikçi yollarını bulun. Kağıtlar, dosyalar ve kitaplarla , bu eşyaları saklamak için bir kitaplığa yatırım yapabilirsiniz. Ofis malzemeleri için, masaların içine yerleştirilen şeffaf kâplar insanı süper organize hissettirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir