Genel

KÜÇÜK BANYOLARA TASARIM HİLELERİ

“Daha büyük daha iyidir” diyene aldırmayın, ama tahminimiz o kişinin yaratıcılık departmanından yoksun olduğu yönünde. Çünkü banyonuzun alan büyüklüğünün az olması  eksikliği stil veya fonksiyonellik mahkum anlamına gelmez.

Tasarım hileleri kime olursa olsun elde olan  banyo boyutu, form ve fonksiyon arasında köprü olabilir. Küçük bir makyaj odanız veya tek bir duş kabininiz olsun, bu 7 kolay saklama ve şekillendirme çözümü, banyonuzun gerçekte ne kadar küçük olduğunu unutmanızı sağlayacaktır.

  • Galeri Duvarı Oluşturun

Duvar alanınızı maksimize etmenin bir galeri duvarı oluşturmaktan daha iyi bir yolu yoktur. Birbirine bağlı çerçevelerden yapılmış tam, neredeyse dağınık bir kompozisyon, yarım banyonun geniş ve pahalı görünmesini sağlayabilir. Özellikle bu küçük tuvaletlerede ayna kullanımını seviyoruz.

  • Alanınızı Uzatın

Banyo lavabosunun üzerine yerleştirilmiş uzun ayna gibi gözü yukarı çekecek parçalar arayın. Bunu yapmak, odayı uzatır, daha yüksek tavanlar ve daha büyük bir alan yanılsaması verir. 

  • Garip Alanları Kullanın

Alışılmadık alanlar göz korkutucu olabilir, ancak hantal çizgiler etrafında çalışmak yerine, bu garip açıların sizin için çalışmasını sağlar. Sevdiğiniz parçalardan ödün vermeyin; bunun yerine, onları uygun hale getirmenin bir yolunu bulun.

  • Duvar Kağıdından Uzaklaşmayın

Kimsenin banyonuzun tavandan tabana cesur bir duvar kağıdı baskısını kaldıramayacak kadar küçük olduğunu söylemesine izin vermeyin. Aslında, banyo ne kadar küçükse, etki o kadar büyük olur. 

  • Büyük Pencere Kurun

Bizimle birlikte söyleyin: “Doğal ışık bizim dostumuzdur.” Bütçe bazı hafif tadilatlara izin veriyorsa, daha büyük bir banyo penceresinin kurulması, alanı anında açacak ve daha büyük görünmesini sağlayacaktır. 

  • Raflar

İster ekstra depoya ihtiyacınız olsun, ister sadece yumuşak bir banyoya karakter katmak istiyorsanız, rafların eklenmesi daha büyük bir alan yanılsaması verir. Onları en güzel ürünlerinizle şekillendirin ve şık ve işlevsel bir depolama çözümü için daha az çekici temelleri kutularda saklayın.

  • Duş Perdesini Atlayın

Duş perdesi, banyonuzu ikiye bölen görsel bir oda bölücü görevi görür. Bütçeniz sınırlıysa, küçük alanınızı açmak için banyonuzu cam duş kapıları içerecek şekilde yükseltin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir