Genel

MASA TAKIMI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

  •  Alan: Düşünmeniz gereken ilk şey, masa için sahip olduğunuz alan. Önce oda boyutlarını çıkarmanızı öneririm. Bir kişinin rahatça yükselmesi ve sandalyesini masadan uzağa itmesi için masa ile duvar kenarı arasında 42 ila 46 inç (107 ila 117 santimetre) boşluk bırakmanız gerekecektir.
  •  Trafik Akışı: Trafiğin odaya nereden girip çıktığını göz önünde bulundurun. Ev sahibinin masanın etrafında hareket edecek yeri var mı? “Aile tarzı” mı hizmet vermeyi planlıyorsunuz yoksa misafirler kendilerine mi hizmet edecek? Aileniz ve arkadaşlarınız inişli çıkışlıysa, daha fazla trafik alanına ihtiyacınız olacaktır.
  •  Masa Boyutu : Kaç kişilik istediğinize ve odanızın boyutuna bağlı en doğru seçimi yapmalısınız.
  •  Masa ve Sandalye Yüksekliği : Çoğu yemek masaları standart yükseklikte üretilmektedir. Genellikle bu 710 ila 760 santimetre veya 28-30 inç arasındadır. Bir yemek masası yüksekliği kollar için ergonomik bir dinlenme yeri sağlamak için yeterince düşük olmalıdır. Aynı zamanda, yeterince dizlerinin vurmasını önlemek için yüksek olmalıdır, ya da bir yemek yemek ya da çok fazla eğilmek zorunda kalmadan rahat bir dizüstü bilgisayar üzerinde çalışma gibi faaliyetlere izin verir.
  •  Masa ve Sandalye Tasarımı: Gözden geçirilmesi gereken diğer bir konu da masanın bacak stili. Özel bir masa seçimi, stil tercihinize ve eğlenceli ihtiyaçlarınıza uygun bacak stilini seçmenize olanak tanır. Konuklarınızın hiçbiri masa ayaklarıyla uğraşmak zorunda kalmayacağından, kaide tarzı bir taban seçiminin size daha fazla oturma alanı sağladığını not etmek isteyeceksiniz.Sandalye seçimi söz konusu olduğunda, sadece tercih ettiğiniz stili değil, aynı zamanda konforu da göz önünde bulundurmalısınız, özellikle masa etrafında uzun saatler boyunca sohbet etmeyi seviyorsanız. Sandalyenin arkası ve koltuk genişliği, sandalyenin ne kadar rahat olacağını belirleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir