Genel

MOBİLYA SEÇİMLERİ NASIL YAPILMALIDIR?

Gerçek olalım: eviniz için mobilya seçmek streslidir. Heyecan verici, evet. Ama stresli. Evlerimiz sığınacağımız yerlerdir ve nasıl göründükleriyle gurur duyuyoruz.

Eviniz için mobilya seçmeden önce, önce kendinize bu alanların nasıl hissettirmesini istediğinizi sorun. Oturma odanızda rahat mısınız? Yatak odanızda rahat mısınız? Mutfağınızda enerji mi var? Bu duyguların her birinin karşılık gelen renkleri, dokuları ve şekilleri vardır. Alanınızda nasıl hissetmek istediğinizi belirleyerek, ilham verici resimlerinizi en doğru şekilde yerleştirebilirsiniz.

Veya odanızın yüksek ve minimal görünmesini istiyorsanız, temiz ve keskin çizgilere sahip parçaları seçin. Birkaç metal ve mermer parça ile aksesuar yapmak, alanınıza görsellik katacaktır.

ALANINIZI BİR EŞYANIN ETRAFINDA OLUŞTURUN

Buradan, odak parçasının renklerine ve havasına uygun mobilya ve aksesuarları bulmak kolaydır. Örneğin,  koltuğunuz bir Mad Men estetiğine hitap ediyorsa, alanı ağır mobilyalar ve sanat baskıları içeriyorsa yüzyılın ortalarından esinlenen parçalarla tamamlayın

RENK İLE OYNAYIN.

İster belirli bir ruh hali yaratıyor ister mevcut mobilya parçalarını vurguluyor olsun, renk bir alana çok şey katabilir. Renk düzeninde (bir odada kullanılan renk seti) çalışmak, odanızın havasını tam olarak anlamanıza yardımcı olacaktır. Beyaz, bej ve kahverengi gibi nötrleri parlak renklerin patlamalarıyla eşleştirmek, modaya uygun bir yüzyıl ortası havası verir. Sarı, kırmızı ve turuncu gibi sıcak renkler rahat ve kişisel bir his verirken mavi ve yeşil gibi soğuk renkler bir odaya sakinlik hissi katar.

ÇİFT GÖREVLİ DEPOLAMA KULLANIN.

Zarif saklama parçaları ekleyerek alanınızı anında aydınlatın. Orta büyüklükteki kitaplıkları tercih edin sadece güzel görünmekle kalmaz, misafirlerin görmesini istemediğiniz her türlü karmaşayı sorunsuz bir şekilde ortadan kaldırır.

Çerçeveli sanat ve fotoğraflardan oluşan bir karışıklık içeren galeri duvarları veya aksesuar saatler, bir kitaplık üzerindeki boş duvar alanını doldurmanın popüler bir yoludur. Kitaplığın üst kısmı, en sevdiğiniz kitapların, çiçeklerin veya göz alıcı antikaların yığınlarını sergilemek için harika bir yerdir.

MOBİLYA BOYUTLARI NASIL SEÇİLMELİ

Mobilyanın boyutu, odanın büyüklüğüne göre seçilmelidir. Küçük bir yatak odanız varsa, onu bir kral yatak ve ona uygun şifonyerlerle doldurmak istemezsiniz. Bu, odanın aşırı kalabalık görünmesini istemezsiniz. Tersine, eğer geniş bir yemek odanız varsa, dört kişilik bir masa ve küçük bir büfe, genişlikte kaybolacaktır. Mobilyanızın bir boyuta sahip olması gerektiği kadar, aynı zamanda odada da iyi çalışılması gerekir.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir