Genel

OTURMA ODANIZI DOĞRU SEÇMEK İÇİN İPUÇLARI

Aile film gecesinden arkadaşlarınızla kahve içip sohbet etmeye kadar, eğlence söz konusu olduğunda oturma odanız mutfak kadar önemlidir. Mobilya söz konusu olduğunda dürüst olalım: iyi görünmesi ve süper rahat olması gerekir. Oturma odanızın arkadaşlarınızın ve ailenizin vakit geçirebileceği sıcak ve davetkar bir ortam olmasını istersiniz ve günlük kullanımın zorluklarına dayanması gerekir. Yaşam alanınız için doğru oturma odası koltuklarını bulmak için aşağıdaki basit ipuçlarımızı takip edin, böylece yıllarca tadını çıkarabilirsiniz.

ODANIN BOYUTUNU BİLİN

Açık görünebilir, ancak hemen çıkıp şunu söyleyeceğiz: odayı henüz ölçmediyseniz, devam edin ve şimdi yapın. Hatta bir adım öteye taşıyabilir ve alanınızı görselleştirmenize yardımcı olacak bir yer planı çizebilirsiniz. İnsanların nerede yürüdüğünü, hangi alanların kolay erişim gerektirdiğini ve kapıların ve pencerelerin nerede olduğunu düşünün, böylece kolaylıkla hareket etmek için yeterli alana sahip olursunuz.

Çoğunlukla televizyon izliyorsanız, odaya uyan mobilyaları televizyona doğru seçmeniz gerekir; Eğer aile oyun gecelerinden ve sohbetten hoşlanıyorsanız , masa oyunu için yeterince büyük, ancak etrafında rahatça oturabileceğiniz kadar küçük bir sehpa isteyebilirsiniz .

MOBİLYA BOYUTUNUZU BİLİN

Geniş bir odada büyük mobilyalar güzel durabilir fakat daha küçük bir alanı gerçekten boğabilir, bu nedenle satın aldığınız mobilyaların boyutlarına iyice baktığınızdan emin olun.

BİRDEN FAZLA OTURMA ALANI KULLANIN

Oturma odanızı düzenleme şekliniz, alanı nasıl kullandığınızın birçok yolu yansıtmaktadır. Örneğin, grup toplantıları için rahat bir alan oluşturmak için bir sehpa kullanın ve daha samimi konuşmalar için yan taraftaki bir çift koltuk kullanın. Özellikle büyük bir partiye ev sahipliği yapıyorsanız, koltukları kenara çekin, böylece herkes için bol miktarda alan olsun.

DAYANIKLILIK İÇİN TASARIM

Geniş bir aileniz ve evcil hayvanınız varsa, her türlü koltuk seçerken dayanıklılık çok önemlidir. Leke tutmaz malzemeler, kolay temizlik için çıkarılabilir yastık kılıflı deri koltuklar veya sürgülü kılıflar ve yıllarca kullanıma dayanacak dayanıklı kumaşlar arayın. Deri zamansız bir stile sahiptir, silinmesi kolaydır ve güzel görünür.

KENDİN OL

Eviniz kendi kişiliğinizin ve stil anlayışınızın bir ifadesidir, bu nedenle sizi mutlu edecek mobilya ve dekoratif aksesuarları seçin. Gerçek şeyden daha iyi görünen ve hissettiren sahte bir kürk atma ile canlı bir his veya lüks bir dokunuş için geri kazanılmış ahşap öğeleri ekleyin. Renk ve kontrast patlamaları eklemek veya tatil havasına girmek için kırlentleri değiştirerek alanınızı kolayca güzelleştirebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir