Genel

Rahat Bir Ev İnşa Ederken Küçük Detayların Gücü!

Kış hemen köşede, bu da çoğu insanın içeride daha fazla zaman geçireceği anlamına geliyor. Bu bizim modern geleneklerimizden biri: oturma odasında bir battaniye ve bir bardak çay ile bir araya gelmek …

Tabii ki, bu yıl çoğumuz covid-19 nedeniyle içeride olacağız.

Kuşkusuz, bu kış sezonu daha önce yaşadığımız her şeyden büyük ölçüde farklı olacak. Ancak bu, kışınızın rahat olmaması gerektiği anlamına gelmez aslında, rahatlık her zamankinden daha fazla gereklidir.

Evinizin bu kış rahatlatıcı olduğundan emin olmak istiyorsanız, iyi haberlerimiz var: hepsi ayrıntılarda.

Odayı Işıkla Doldurun!
Işık, bir odanın tasarımında en önemli unsurlardan biridir. Doğru aydınlatma özellikleri evinizi daha sıcak ve daha rahat hissettirebilir (ve karantinadan alacağınız tüm selfielerde daha iyi görünmenizi sağlar).
Aydınlatma öğelerinizin evinizi daha rahat hale getirdiğinden nasıl emin olabilirsiniz? İlk olarak, asla tek bir havai ışıkla yetinmeyin. Bu tür aydınlatma, en düşük seviyeye ulaşır (sizi toplam karanlıktan uzak tutar), ancak alanınıza özel bir şey eklemez. Bunun yerine, odanızdaki odak noktalarının etrafına, örneğin kanepenin üstünde veya yatağın etrafına da ışık kümeleri eklemeyi deneyin.

Battaniye Envanterinizi Yükseltin!
Sınırlı bir bütçeyle rahatlık aradığınızı varsayalım. Battaniye almak.
Sahip olduğunuz tüm battaniyeleri toplayın (veya mağazanızdan satın alın). Kışın bu rahat güzelliklerden birine ne sıklıkta ulaşmaya başlayacağınıza şaşıracaksınız, bahar geldiğinde, onlarsız nasıl yaşadığınızı merak edeceksiniz.

Ahşap parçalarına yatırım yapın!
Endişelenmeyin; şık metal ve cam estetiğinizi atmanız gerektiğini söylemiyoruz. Birkaç ahşap eleman eklemek, herhangi bir odaya sıcaklık katacak ve sıcaklık düştüğünde hepimizin istediği “sıcak ev” atmosferine sadece bir dokunuş katacaktır.
Ahşap sehpalar veya sehpalar evinize sıcaklık katmak için hızlı ve kolay araçlardır, ancak ahşap kaplamaları iç tasarımınıza entegre etmenin başka yolları da vardır. Mobilya parçalarını değiştirmek yerine, açık tavan kirişleri, ahşap Dolaplar veya parke zeminler gibi ahşap aksanları düşünün.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir