Genel

Televizyon Ünitesi Nasıl Olmalı

Bugün çok az evde bir televizyon olmadığını söyleyebiliriz. Tv’nizin oturma odanızda bir odak noktası olmasını istemeseniz de, oturma odası düzenini tasarlarken kesinlikle televizyonun konumunu dikkate almanız gerekir.

Size bu yazımızda en doğru televizyon ünitesi nasıl seçilir 3 adımda anlatacağız.

  1. Televizyon Boyutu

En iyi TV standı boyutunu bulmak tamamen TV’nizin genişliğini bulmakla ilgilidir. Bunu yapmak için, çerçevenin sol kenarından sağa kadar TV’nizin tam genişliğini ölçmek için bir ölçüm bandı kullanın. Yazın ve bir stand için alışveriş zamanı geldiğinde hatırlıyorum! Ayrıca, elinizde bir ölçüm bandı veya başka bir ölçüm aracı yoksa, üreticiyi de arayabilirsiniz veya üreticinin web sitesindeki tüm ürün ayrıntılarını arayabilirsiniz.

Unutmayın: TV için doğru boyut standı bulma sadece estetik ile ilgili değildir. Büyük boyutlu bir TV’nin TV’nin çerçevesiyle aynı boyutta veya daha küçük bir standa yerleştirilmesi ciddi bir güvenlik riski oluşturabilir.

2.Stant Yüksekliği

Ekranınızın merkezinin göz seviyesinin hemen altında veya altında konumlandırılması genel bir kuraldır. TV’nizin rahat bir konumda tutulmasını sağlamak bazı basit matematik gerektirir: Yerden evinizdeki izleyicilerin ortalama görüş çizgisine olan uzaklığı ölçün ve TV yüksekliğinin yarısını çıkarın. TV standınız için mükemmel yükseklik, aradaki farkın bir veya iki santim içinde kalacaktır.

3.Stant Genişliği

TV’ler çapraz olarak ölçüldüğünde ve TV konsolları yatay olarak ölçüldüğü için, konsolunuzu seçerken ekranınızın genişliğini kaydettiğinizden ve göz önünde bulundurun. TV’nizden en az birkaç inç daha geniş bir konsol almanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir